Spodnie

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat spodni.

Spodnie bojówki - interesujące fakty i porady

Spodnie bojówki mają swoją historię. Powstały z myślą o żołnierzach, a obecnie noszą je nie tylko mężczyźni, ale i kobiety. Biorąc pod uwagę ich zalety, nie ma się czemu dziwić.

Spodnie bojówki, jako odzież używana nie tylko w armii, ale wśród cywilów, pojawiły się w sprzedaży w latach 80-tych. Zaraz po ich wejściu na rynek „zakochała się” w nich młodzież na tyle, że tego rodzaju odzież była noszona znacznie chętniej niż jeansy.

Skąd się wzięło zainteresowanie bojówkami?

Spodnie bojówki są niezwykle wygodne, ponieważ cechuje je luźny krój. Są przy tym niezwykle poręczne, ponieważ wielość kieszeni pozwala na noszenie przy sobie wszystkiego, co jest potrzebne.

Warto mieć świadomość, że ostatnim „krzykiem mody” są krótkie bojówki. Siłą rzeczy, ze względu na zupełnie inny krój, liczba kieszeni w takich modelach jest dość ograniczona. Zwykle są to dwie kieszenie z tyłu i z przodu oraz po bokach nogawek. Ale właśnie dzięki tym nim tego rodzaju spodnie mają dużą przewagę nad tradycyjnymi szortami. Na wakacje będą więc w sam raz.

Bojówki nie są elementem stroju przeznaczonego do pracy. Choć bardzo często noszone są przez żołnierzy, to jednak większość z nas zakłada je na co dzień - w czasie wolnym. Bardzo chętnie noszone są przez panów, którzy cenią sobie wygodę i trwałość spodni. Bojówki mogą być przydatne również tym mężczyznom, których hobby (wędkarstwo, myślistwo) wymaga posiadania sporej ilości kieszeni.

Gdzie kupić można spodnie bojówki?

Sklepy militarne oraz sklepy z modą młodzieżową oferują spory wybór spodni bojówek. Wiele modnych i popularnych firm odzieżowych włączyło do swojej oferty tego rodzaju modele, licząc na zwiększoną sprzedaż. Bojówki dostępne są między innymi w takich sieciach sklepów jak: Reporter, H&M, House.

Tego rodzaju odzież dostępna jest również w sklepach internetowych. Trzeba jednak mieć świadomość, że są to dość ryzykowne zakupy, ale zwykle wiążą się ze sporą oszczędnością. Spodnie w sklepach internetowych są z reguły dużo tańsze, a możliwość zwrotu towaru ryzyko to minimalizuje.

Bojówki w wersji damskiej

Choć początkowo na rynku dostępne były wyłącznie bojówki w wersji dla mężczyzn, po kilku latach pojawiły się ich damskie odpowiedniki.

Spodnie bojówki dla kobiet szyte są w nieco delikatniejszej formie – z mniejszą ilością kieszeni, bardziej dopasowane, zdobione cekinami i kolorowymi aplikacjami.

Tego rodzaju odzież stanowi również symbol kilku subkultur młodzieżowych, choć noszone są przez panie nienależące do żadnej grupy. Cenione są bowiem ze względu na ciekawą formę oraz wygodę, jaką zapewniają.

Wśród kobiet największą popularnością cieszą się nie klasyczne modele (w kolorze moro), ale przede wszystkim fasony czarne. Niektóre panie decydują się na bojówki różowe czy błękitne.

Popularne typy spodni