Spodnie

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat spodni.

Spodnie ciążowe - interesujące fakty i porady

Spodnie ciążowe to podstawowy element garderoby ciężarnych kobiet. Choć na rynku modnych fasonów nie brakuje, warto rozważyć możliwość ich zakupu „z drugiej ręki” lub samodzielnego ich uszycia.

W okresie ciąży nic nie jest w stanie zapobiec przyrostowi masy ciała. A to oznacza konieczność sukcesywnego uzupełniania damskiej garderoby w nową odzież, dopasowaną do aktualnych gabarytów przyszłej mamy. Wśród najważniejszych elementów ubrań ciążowych znajdują się odpowiednie spodnie. Przejęte od mężczyzn, stały się synonimem wyzwolenia oraz...wygody. Nic więc dziwnego, że spodnie ciążowe również cieszą się popularnością u przyszłych mam. Jest to bowiem jedna z najwygodniejszych opcji stroju – zarówno domowego, codziennego, jak i wizytowego. Producenci odzieży ciążowej dostrzegają zapotrzebowanie na spodnie ciążowe, wprowadzając na rynek nowe modele, dopasowane do potrzeb każdej kobiety.

Spodnie ciążowe, czyli jakie?

Spodnie ciążowe charakteryzują się regulacją, która pozwala na dopasowywanie odzieży do zwiększającego się obwodu brzucha przyszłej mamy. Wykonane są najczęściej z miękkiego materiału (modele lniane i dresowe), choć na rynku dostępne są i jeansy. Bez względu na krój i fason, spodnie ciążowe posiadają wstawkę. Wykonana jest z gumowej taśmy bądź rozciągliwego materiału. Dzięki możliwościom regulacji, w jednym modelu można przechodzić całe 9 miesięcy.

Spodnie ciążowe z „drugiej ręki”?

Nowa odzież ciążowa, bez względu na to czy są to spodnie, czy spódnice i sukienki, to ubrania dość kosztowne. Nie zawsze jest to opłacalny zakup zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę jej wykorzystanie zaledwie przez 9 miesięcy. Dlatego też coraz większą popularnością cieszy się zakup używanych spodni ciążowych. Tego rodzaju odzież można zakupić za pośrednictwem Internetu, głównie na aukcjach. Niekiedy ogłoszenia pojawiają się na specjalnych stronach bądź forum internetowym.

Zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko niska cena, ale również dostęp do wielu fasonów. Żadna kobieta nie jest już skazana wyłącznie na ogrodniczki. Panie mogą wybierać spośród ciążowych rurek czy eleganckich krojów.

Jak uszyć spodnie ciążowe?

Jeżeli nie mamy przekonania co do spodni ciążowych „z drugiej ręki”, warto pokusić się o ich samodzielnie uszycie. Okazuje się, że wcale nie jest to takie trudne. Wystarczy bowiem „przerobić” zwykłe spodnie jeansowe lub dresowe. Najłatwiej jest obciąć wyższy stan spodni, a w jego miejsce wstawić fragment z rozciągliwego materiału.

Popularne typy spodni