Spodnie

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat spodni.

Spodnie dresowe - interesujące fakty i porady

Spodnie dresowe to najbardziej popularna część odzieży noszona przez wszystkich. Zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej cenione są przede wszystkim ze względu na wygodę i niskie ceny.

Spodnie dresowe to najpopularniejszy rodzaj garderoby noszony chętnie przez dzieci, młodzież dorosłych oraz osoby starsze. Szyte są z miękkich materiałów i są niezwykle wygodne. Dzięki temu nadają się zarówno na siłownię, jak i do domu.

Pierwotnie, bawełniane spodnie dresowe były odzieżą treningową. Korzystali z nich sportowcy oraz osoby, które prowadziły aktywny tryb życia. Szybko jednak zauważono, że luźne dresy mogą świetnie służyć w domu oraz w różnych wyjazdowych sytuacjach, gdzie liczy się wygoda.

Spodnie dresowe okazały się „strzałem w dziesiątkę” i cieszą się ogromną popularnością. To szeroka kategoria odzieżowa, mimo że w ostatnim czasie tego rodzaju modele - noszone przede wszystkim przez mężczyzn - kojarzą się przede wszystkim ze specyficzną młodzieżową subkulturą.

Modne spodnie dresowe

Wśród modeli dziecięcych, najpopularniejsze są spodnie dresowe ze ściągaczem. Moda damska i męska w zakresie dresów wykreśliła ściągacz z obowiązujących trendów młodzieżowych. Dlatego większość fasonów dla chłopców i dziewcząt pozbawionych jest tego elementu.

Jeżeli chodzi o kolorystykę, w kręgach młodzieżowych największą popularnością cieszą się modele czarne. Zaś białe uważane są za szykowne fasony. W przypadku krojów damskich, zainteresowaniem cieszą się również modele różowe.

Kolorystyka spodni dresowych to jednak nie wszystko. Warto pamiętać o tym, że na rynku dostępne są nie tylko tanie modele, ale również dresy markowe, które - w wielu przypadkach - mogą kosztować nawet więcej niż jeansy. Nie można nie wspomnieć o dość specyficznych spodniach dresowych, które noszą hip-hopowcy. Ta subkultura młodzieżowa inkorporowała modele „z krokiem” jako swój symbol. Stąd każdy szanujący się hip-hopowiec w swojej szafie posiada takie fasony.

Warto zwrócić również uwagę na specyficzne dresy - spodnie do tańca. Ich cechą charakterystyczną są dość szerokie nogawki oraz chłonny materiał.

Jeszcze jakiś czas temu w modzie były modele welurowe. Obecnie nie cieszą się one popularnością wśród młodych osób. Częściej korzystają z nich osoby starsze, dla których takie dresy to doskonała odzież domowa. Warto mieć świadomość, że spodnie dresowe różnią się między sobą nie tylko fasonami, ale i długością. Najpopularniejsze są modele długie, których nogawki sięgają do kostki. Nowoczesna moda wprowadziła spodnie - rybaczki, które sięgają za kolano. Tego rodzaju modele noszone są przede wszystkim przez młode dziewczęta.

Popularne typy spodni